دسته بندی ها :
تجهیزات تخصصی تصویربرداری دیجیتال از میراث فرهنگی

تصویر برداری از میراث فرهنگی بهترین راه برای نمایش آنچه در گذشته اتفاق افتاده به آیندگان است.

در این راستا و به علت حساس بودن این آثار، تصویر برداری میباست با بهترین ابزار و تجهیزات و با بالاترین دقت ممکن انجام شود.
با ورود دوربین های عکاسی با رزولوشن بالا و حرفه ای قطع متوسط به دنیای عکاسی،عکاسی با این دوربین ها جایگزین اسکنرها شده است .تصاویر ثبت شده با این دوربین های قطع متوسط پاسخگوی نیاز محققان ،نشان دهنده دقیق جزییات اثر ، خروجی قوی برای چاپ و تولید دقیق کپی ،عرضه قابل قبول به مجامع بین المللی ، راحتی و مطمئن بودن آرشیو و نگهداری است.
صرف داشتن فایل عکسی غیر حرفه ای از اثر که با شرایط و ادوات غیر استاندارد در آرشیو موسسه شما قرار دارد،بی شک در زمان مورد نیاز قابل استفاده نخواهد بود.

شرکت دانمارکی فیزوان با اتکا به تجربه 25 ساله خود در عرصه تولید دوربین های دیجیتال رزولوشن بالا و و نرم افزارهای پردازش تصویر دیجیتال ،بزرگترین تولید کننده این تجهیزات بر مبنای دانش روز عکاسی دیجیتالی در دنیاست.

با سیستم های تخصصی ثبت آثار تاریخی و فرهنگی فیزوان، ثبت،پردازش،آرشیو تمام این آثار شامل :تندیس ها،کتیبه ها،مدارک،نسخ  و کتاب های خطی، عکس، اسلاید و….با یک سیستم و براحتی و با سرعت بسیار بالا امکان پذیر می باشد.این سیستم بر مبنای یک دوربین قطع متوسط رزولوشن بالا ، پایه ها و نگهدارنده های تخصصی با اعمال کمترین تنش و صدمه به آثار و نرم افزار تخصصی Capture one HC جهت ذخیره و کادربندی و آماده سازی برای تولید عکس نهایی تشکیل شده است.

دوربین قطع متوسط فیزوان

دوربین قطع متوسط فیزوان


مزایای عکاسی با دوربین های قطع متوسط فیزوان نسبت به اسکنرها:

* سرعتی حدود 400 برابر اسکنر .

* رزولوشن بالا ، عمق رنگی بیشتر، تولید تصویر توسط لنزهای با تفکیک در خط بیشتر(لنزهای رزولوشن بالا).

* اتوماتیک شدن کادر بندی و موارد مورد نیاز توسط نرم افزار کپچر وان سی اچ.

* تولید تصویر 300 dpi  در قطع A0-A1-A3  با استانداردهای جهانی ثبت دیجیتالی آثار تاریخی.

*ثبت به صورت فایل خام که به عنوان دیجیتال نگاتیو، قابل آرشیو و بازیابی اطلاعات، بدون آسیب رساندن به فایل اصلی خواهد بود.

* اتصالات مختلف مانند: USB C – ETHERNET- WIFI

* قابلیت ذخیره بر روی  SD کارت و XQD کارت.

* قابلیت جداسازی دوربین و استفاده دوربین در مواردی غیر از کپی آثار.

* امکان به روز رسانی آسان سیستم با ورود تکنولوژی جدید.

* سرویس ، نگهداری و خدمات قابل دسترس و آسان.

* کاربری ساده بدون احتیاج به وجود کارشناس عکاسی.